РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000531407<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Копелевич В. М. 
Витаминоподобные соединения L-карнитин и ацетил-L-карнитин: от биохимических исследований к медицинскому применению / В. М. Копелевич // Укр. біохім. журн.. - 2005. - 77, № 4. - С. 30-50. - Библиогр.: 108 назв. - рус.

В огляді наведено результати досліджень останніх років, які стали науковою основою для розуміння молекулярних аспектів застосування карнітину в медицині. Зазначено, що карнітин - сполука, необхідна для транспортування ацильних похідних коферменту A крізь внутрішню мітохондріальну мембрану для їх <$E beta>-окиснення в матриці мітохондрії. Біологічно активним є тільки L-ізомер карнітину, в той самий час D-ізомер конкурентно гальмує активність системи захоплення та перенесення L-карнітину і перешкоджає окисненню жирних кислот у мітохондрії. За взаємодії з системою CoA карнітин включається у проміжний обмін речовин шляхом модуляції пула вільного CoA у клітині. Наведено детоксикувальні властивості L-карнітину, його участь в анаболічних процесах, апоптозі, а також його нейрозахисну дію. Недостатність карнітину спричинює різноманітні прояви і поділяється на первинну та вторинну. Первинну недостатність генетично обумовлено порушенням транспортування карнітину у клітини та тканини, а вторинна є наслідком великої групи спадкових і набутих захворювань. Обговорено патофізіологічні стани, що є наслідком дефіциту карнітину. Показано ефективність використання L-карнітину для корекції первинної та вторинної його недостатності. Ацетил-L-карнітин поліпшує когнітивні функції мозку, значною мірою уповільнює процеси старіння, зумовлені порушеннями в мітохондріях, поліпшує якість життя в похилому віці. Обговорено терапевтичні можливості L-карнітину й ацетил-L-карнітину.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.323.9 + Р281.771

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського