РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000752398<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Булдигіна Ю. В. 
Уміст селену, антитіл до рецептора ТТГ і їх кореляційні зв'язки в пацієнтів із хворобою Грейвса, ускладненою автоімунною офтальмопатією / Ю. В. Булдигіна, Г. М. Терехова, С. Л. Шляхтич, І. І. Савосько, З. Г. Лисова // Міжнар. ендокринол. журн.. - 2020. - 16, № 5. - С. 375-380. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Незважаючи на велику кількість досліджень, присвячених ролі селену в патогенезі автоімунних захворювань щитоподібної залози (ЩЗ), це питання залишається актуальним і сьогодні. Так, опитування ендокринологів України у 2019 р. показало, що третина лікарів хотіли б мати більше інформації стосовно цієї проблеми. Вплив дефіциту селену на перебіг автоімунної офтальмопатії (АО) при хворобі Грейвса (ХГ) останнім часом також привертає увагу дослідників і практикуючих лікарів. Існують повідомлення про негативний кореляційний зв'язок між рівнями селену й концентрацією антитіл до рецептора тиреотропного гормону гіпофіза (АТ-рТТГ) і більш швидке відновлення стану еутиреозу при поєднанні антитиреоїдної терапії з препаратами селену. У той же час інші дослідження не підтверджують наявність такого зв'язку і вказують на відсутність зниження антитиреоїдних антитіл на тлі лікування селеновмісними препаратами. Такі протиріччя стали підставою для проведення дослідження. Мета дослідження - вивчити вміст селену, АТ-рТТГ і їх кореляційні зв'язки в пацієнтів із ХГ, ускладненою автоімунною офтальмопатією. У дослідження включено 124 пацієнти із ХГ і АО (110 жінок і 14 чоловіків), середній вік яких становив 48,62 +- 10,26 року, а тривалість хвороби - 3,1 +- 2,2 року. Усі пацієнти були розподілені на дві групи: перша група - 47 пацієнтів із ХГ без АО; друга група - 77 пацієнтів із ХГ і АО. Контрольну групу становили 30 здорових жінок віком від 28 до 56 років (середній вік 45,90 +- 3,42 року). У всіх хворих було досліджено вміст селену, ТТГ, АТ-рТТГ. Висновки: селенодефіцит різного ступеня спостерігається в 72,58 % обстежених пацієнтів із ХГ. Помірний селенодефіцит встановлено в 14,89 % пацієнтів без АО і 15,58 % пацієнтів з АО. Виражений селенодефіцит діагностовано в 61,70 % хворих без АО і 54,55 % хворих з АО. Не виявлено різниці в рівнях селену між групами залежно від наявності офтальмопатії, а також не встановлено кореляційних зв'язків між рівнем селену в крові й рівнями ТТГ і АТ-рТТГ. Нормальний рівень селену виявлено у 23,40 % хворих без АО і 29,87 % хворих з АО. З огляду на ці результати не слід призначати селеновмісні препарати без індивідуального контролю рівня селену в крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12 + Р67

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського