РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000830129<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Osadcha L. V. 
Personal identity in the space of virtual culture: on the example of geek and glam subcultures = Особистісна ідентичність у просторі віртуальної культури: на прикладі гік та глем-субкультур / L. V. Osadcha // Антропол. виміри філос. дослідж. : зб. наук. пр.. - 2022. - Вип. 22. - С. 90-98. - Бібліогр.: 97 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження антропологічних характеристик споживача й творця популярного продукту культури в епоху "суспільства знань". Цей тип суб'єктності позначають поняттям "гік". Теор тичний базис. Проаналізовано історичну генеалогію терміна від часів Середньовіччя, де його зміст мав маргінальний характер, до нашого часу, коли гік указує на технічно-інноваційну діяльність індивіда. ідентичність сучасних акторів культури формується в просторовому й темпоральному векторах віртуального світу. Для окреслення картини світу представників технологічної субкультури використано концепт "Нове Середньовіччя", з'ясовано його креативний потенціал. Так, орієнтування на селебриті, кумира, попайдола, копіювання його вигляду й стилю життя типологічно нагадує практику поклоніння та збирання реліквій середньовічними християнами. Глем-культура, зорієнтована на візуальне копіювання практик споживання та стилю життя, потребує зовнішнього схвалення. Гік-культура об'єднує однодумців-інтелектуалів, що мають спільний творчий інтерес. Дослідження спирається на теоретичні доробки класичних авторів Е. Тоффлерай З. Баумана, а також таких сучасних дослідників у галузі соціальної антропології, як Калум Фінішер, Томас Полет, Нік Нів, Джесіка Маккейн, Біллі Вон. Наукова новизна.Обгрунтовано атрибутивні особливості сучасних суперсубкультур - глем- та гік-спільнот у контексті концепту Нового Середньовіччя. Висновки: сучасні креативні ком'юніті зароджуються в діджитальному просторі. Залежно від позицій акторів культури в цьому віртуальному середовищі розрізняють гік- та глем-субкультури. Завдяки злиттю ІТ-індустрії з ефективним соціальним менеджментом культура гіків стає потужною суперсубкультурою, яка захищає цінності соціального активізму та інновативності, промислової продуктивності та культурної творчості. Глем-субкультура створює нові тренди в дискурсі моди, мистецтва, стилю життя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч111.1 + Ч11 + Ю252:З811

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74194 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського